Wrocławskie „Sługi boże”

Z mostku łączącego wieże wrocławskiego kościoła świętej Marii Magdaleny rzuca się niemiecka chórzystka. Po niej, w ten sam sposób, ginie kolejna młoda dziewczyna…

o stało się przyczyną samobójczych śmierci kobiet? I czy rzeczywiście były to samobójstwa?

Nakręcony we Wrocławiu kryminał opowiada o śledztwie doświadczonego komisarza Warskiego (w tej roli Bartłomiej Topa) i jego romansie z psycholożką, do której zostaje skierowany po kolejnej akcji (w roli psychologa Małgorzata Foremniak). W filmie zobaczymy też Julię Kijowską, która gra berlińską policjantkę o polskich korzeniach, dołączającą do śledztwa. W roli doktora Kuntza, wysłannika watykańskiego banku, występuje Krzysztof Stelmaszyk.

Świetna muzyka Macieja Zielińskiego w sceneriach urokliwego, tajemniczego Wrocławia na pewno przyciągnie do kin mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, a także miłośników kryminałów.

Film jest adaptacją książki o tym samym tytule, autorstwa Adama Formana. Jako jeden z szesnastu obrazów weźmie udział w konkursie na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Sługi boże (Polska 2015)

reżyseria: Mariusz Gawryś

scenariusz: Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz

obsada: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz, Henryk Talar, Krzysztof Stelmaszyk, Andrzej Konopka, Zbigniew Stryj

zdjęcia: Mikołaj Łebkowski

muzyka: Maciej Zieliński

gatunek: thriller/kryminalny

dystrybucja: Next Film

czas trwania: 101′