Teatralny Wrocław

Fani teatru z pewnością nie zawiodą się, przyjeżdżając do stolicy Dolnego Śląska.
 
 
To tu mieści się siedziba słynnego Teatru Pieśń Kozła kontynuującego tradycję polskiego teatru laboratoryjnego znanego przede wszystkim z działań Jerzego Grotowskiego. Zespół tworzą międzynarodowi artyści. Pieśń Kozła jest także organizatorem corocznego Brave Festival, prezentującego sztukę i tradycję ginących kultur.
 
Scena im. Grzegorzowskiego w Teatrze Polskim przy ul. Zapolskiej proponuje głównie repertuar klasyczny, choć odbywają się tu również przedstawienia awangardowych reżyserów, takich jak Grzegorz Jarzyna, Jan Klata czy Krystian Lupa.
 
Dwie kolejne sceny Teatru Polskiego to Scena na Świebodzkim, gdzie można zobaczyć debiuty młodych reżyserów, premierowe spektakle studentów PWST i przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz Scena Kameralna oferująca lżejszy repertuar: komedie, farsy, spektakle muzyczne.
 
Mówiąc o musicalach, nie można pominąć niedawno przebudowanego i zmodernizowanego Capitolu, na widowni którego może zasiąść obecnie ponad 700 osób. W Capitolu odbywa się również Przegląd Piosenki Aktorskiej.
 
Teatr Współczesny we Wrocławiu już z samego założenia dotyka spraw mocno obecnych w naszej rzeczywistości. Ad Spectatores to z kolei propozycja dla miłośników niekonwencjonalnego teatru. Interaktywne przedstawienia mają na celu stworzenie atmosfery, w której widz nie jest tylko biorcą, ale również aktywnym uczestnikiem spektaklu.
 
MW