Idea Liceum Montessori we Wrocławiu

Poznaj ideę niepublicznego liceum Montessori we Wrocławiu

Liceum Montessori to alternatywa dla tradycyjnej szkoły. Sposoby nauczania i podejście do ucznia zostało oparte o metodę nauczania, która jest w opozycji do zasad tradycyjnego systemu edukacji. Poznaj ideę liceum Montessori we Wrocławiu.

Czym wyróżnia się liceum Montessori od normalnego liceum?

Celem edukacji Montessori jest rozwijanie talentów, nauka samodzielności, szacunku do innych oraz odpowiedzialności, odnajdywanie pasji, a także umiejętność pracy w grupie. W liceum przyszłości młodzież jest przygotowywana do świadomych wyborów i samodzielnego podejmowania decyzji, co ułatwi start w zawodową przyszłość. Zyskuje cenne umiejętności rozwiązywania problemów, podejmowania inicjatywy, a także nieschematycznego i kreatywnego myślenia.

Dla kogo jest liceum Montessori?

Szkoła Montessori to edukacja alternatywna dla każdego dziecka czy nastolatka. By lepiej poznać jej idee oraz styl nauczania, warto wybrać się na spotkanie informacyjne organizowane przed rekrutacją. Liceum przyszłości wg zasad Montessori będzie dobrym wyborem dla osób mających swoje pasje, poszukujących, zaangażowanych, skłonnych do refleksji i chętnych do pracy oraz rozwoju, a także lubiących wyzwania.

W liceum jest przerabiany program obowiązkowy, ale także dodatkowe kursy, zajęcia i warsztaty, zgodnie z rytmem, jaki narzucą sami uczniowie. Każdy z nich tworzy i następnie realizuje własny plan działania. Liceum łączy pasje licealistów z potencjałem i doświadczeniem nauczycieli.

Jaki wpływ ma kształcenie Montessori na przyszłe życie nastolatka?

Edukacja Montessori pozwala nastolatkowi lepiej odnaleźć się zarówno w życiu, jak i na rynku pracy. W szkole realizowana jest podstawa programowa oraz organizowane są zajęcia dodatkowe, ponadto nastolatek zyskuje wiele cennych kompetencji dodatkowych – m.in. zdobywa i potrafi stosować kompetencje miękkie, swobodnie stosuje różne strategie uczenia się i potrafi je dobrać, jest gotów do zmian i doskonalenia się.

Metoda Montessori stawia też na otwartą komunikację, inteligencję emocjonalna oraz społeczną, analityczne myślenie, umiejętne zarządzanie, planowanie i przetwarzania informacji oraz umiejętność wyciągania wniosków.

Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty Niepublicznego Liceum Montessori, zapraszamy na stronę https://liceumprzyszlosci.pl/