Kościoły z wieżami widokowymi

Warto zwiedzić wrocławskie kościoły z wieżami widokowymi, z których można zobaczyć panoramę miasta.
 
Najbardziej znaną wieżą widokową we Wrocławiu jest wieża Bazyliki pw. św. Elżbiety mieszczącej się przy północno-zachodnim narożniku rynku. Ma wysokość 91 metrów. Żeby na nią wejść trzeba pokonać 302 stopnie, ale wysiłek się opłaca, bo z tarasu można zobaczyć całą panoramę Wrocławia, a w pogodne dni nawet Śnieżkę.
 
Kolejna kościelna wieża będąca świetnym punktem widokowym znajduje się w Katedrze św. Jana Chrzciciela przy pl. Katedralnym. Z wysokości 97 metrów zobaczymy całą panoramę miasta. Jest też duże udogodnienie, bo na wieżę można wjechać windą. Zwiedzać ją można od maja do października, w godz. 10.00-16.00 (poniedziałek-sobota), w niedzielę 14.00-16.00, z wyłączeniem czasu trwania nabożeństw.
 
Słynny Mostek Czarownic, łączący obie wieże Katedry św. Marii Magdaleny usytuowanej pomiędzy ulicami Szewską i Łaciarską, współcześnie pełni funkcję tarasu widokowego. Legenda mówi, że wieczorami na mostku pojawiały się dusze pokutujących za lekkie prowadzenie się dziewcząt i kobiet. Z wysokości 45 metrów najlepiej widać stąd wschodnią i zachodnią część Wrocławia. Mostek czynny jest w dni powszednie w godz. 10.00-18.00 oraz w godz. 9.00-19.00 w weekendy.
 
MW