Kościelne wieże

Najbardziej znaną wieżą widokową we Wrocławiu jest wieża Bazyliki pw. św. Elżbiety mieszczącej się przy północno-zachodnim narożniku rynku.

Ma wysokość 91 metrów. Żeby na nią wejść trzeba pokonać 302 stopnie, ale wysiłek się opłaca, bo z tarasu można zobaczyć całą panoramę Wrocławia, a w pogodne dni nawet Śnieżkę. Kolejna kościelna wieża będąca świetnym punktem widokowym znajduje się w Katedrze św. Jana Chrzciciela przy pl. Katedralnym.

Z wysokości 97 metrów zobaczymy całą panoramę miasta. Jest też duże udogodnienie, bo na wieżę można wjechać windą. Zwiedzać ją można od maja do października, z wyłączeniem czasu trwania nabożeństw.

Słynny Mostek Czarownic łączący obie wieże Katedry św. Marii Magdaleny usytuowanej pomiędzy ulicami Szewską i Łaciarską współcześnie pełni funkcję tarasu widokowego. Legenda mówi, że wieczorami na mostku pojawiały się dusze pokutujących za lekkie prowadzenie się dziewcząt i kobiet. Z wysokości 45 metrów najlepiej widać stąd wschodnią i zachodnią część Wrocławia.