Koncerty Pokoju w Jaworze

Jaworskie Koncerty Pokoju to międzynarodowy festiwal muzyki kameralnej, organizowany już od 17 lat.
 
 
 
Koncerty odbywają się w unikatowym wnętrzu Kościoła Pokoju, powstałego w XVII wieku, wpisanego w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To wyjątkowe miejsce, sprzyjające zadumie i refleksji. Wspaniale brzmią w nim dźwięki muzyki Mozarta, Bacha, Chopina i innych wielkich kompozytorów muzyki poważnej.
 
W tym roku w ramach Festiwalu pierwszy koncert rozpocznie się już 15 maja. Na skrzypcach zagra Maria Machowska, a towarzyszyć jej będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Kolejny koncert odbędzie się 4 czerwca. W muzycznej bajce dla dzieci (Sergiusz Prokofiew – Bajka „Piotruś i Wilk” w opracowaniu na kwintet dęty i aktora) wystąpi Arbore Art Quintet.
 
11 czerwca posłuchamy koncertu jazzowego w wykonaniu Trio Sefardix – Jorgos Skolias & Oleś Brothers Jorgos Skolias, a 22 lipca w ramach jezuickiego programu MAGIS 2016 przygotowującego do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wystąpi Joachim Mencel Artisena Band. W programie znajdą się utwory z projektu „Artisena”.
 
Festiwal zakończy się 29 października koncertem finałowym, podczas którego wystąpią: Olga Pasiecznik (sopran), Anna Radziejewska (mezzosopran), Jan Jakub Monowid (alt) oraz Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.
 
MW